חרדה? ממש לא חייבים לחיות איתה!

לפני כחודש חשפה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נתונים מדאיגים במיוחד: 37% מאוכלוסיית ישראל סובלת מלחץ וחרדה, ומצבם הנפשי של 30% מתושבי ישראל בני 21 ומעלה, החמיר עוד יותר בחודשים האחרונים (לשם השוואה, היו 26% ביולי). תקופת הקורונה תרמה כמובן לעלייה במספר המקרים, אך את ההשפעה שלה אנחנו רק מתחילים להבין כיום, וסביר להניח שעוד נלמד דברים חדשים על השפעתה גם בהמשך.

כולנו נחשפים למילה 'חרדה' פעמים רבות – בשיחות מסדרון או בפינת הקפה בעבודה, ברדיו או בטלוויזיה, בשיחות אישיות עם חברים ומשפחה. כולנו מהנהנים בראש בעצב כשאנו שומעים שחבר או בן משפחה סובל ממנה, וכולנו מקווים שלא נסבול ממנה בעצמנו, אך בפועל רבים מאיתנו סובלים מחרדה, אך לא יודעים לזהות אותה.

האם אנו באמת יודעים מהי חרדה?

האם אנו יודעים לזהות את השפעותיה ואת הדרכים להתמודדות איתה?

חרדה – קווים לדמותה…

בראש ובראשונה, חרדה באה לידי ביטוי כתחושת חוסר אונים בהתמודדות מול מצב מסוים, אמיתי או דימיוני.
התסמינים של התקף חרדה הם מגוונים, ויכולים לכלול בין השאר: הזעות ורעידות, תחושת מחנק או קוצר נשימה, לחץ או כאב בחזה, כאבי בטן, גלי חום/קור, בחילות והקאות, ולחץ – כשמרגישים שאין לאן לברוח והחרדה פשוט עוטפת ומשתקת.

במילים אחרות, אם אתם חווים לחץ גדול שמשפיע על ההתנהלות השוטפת, אם הדופק עולה ועולה והראש לא מפסיק לעבוד לרגע, וזה מרגיש כאילו אין מוצא – ייתכן מאוד שמדובר בהתקף חרדה. רובנו נוהגים לבטל ולפטור תחושות אלו במשפטים כמו "זה רק לחץ רגעי, זה יעבור", "אני רק צריכה לשכב קצת, אני אהיה בסדר", מה שבפועל לא באמת תורם להתמודדות בריאה ונכונה עם התקף החרדה.

אז איך מתמודדים עם חרדה?

כיום, לאחר מספר שנים בהם החרדה הפכה מתופעה עלומת שם לתופעה נפוצה יותר ויותר, התפתחו גם הכלים והיכולות להתמודדות איתה. במרוצת הזמן, הטיפולים בחרדה הוכיחו את עצמם כיעילים ומשני חיים – פשוט כי רבים מהסובלים מחרדה לא הצליחו לקיים שגרת יום רגילה ולמעשה "נתקעו" במקום מבלי יכולת לקדם את עצמם.

ההתמודדות מתחילה בהכרה וידיעה

השלב הראשון מתחיל בזיהוי החרדה ובהכרה שהיא קיימת – התעלמות והדחקת הבעיה רק יחריפו את התסמינים וההתמודדות תהפוך לקשה יותר. כיום, כשההכרה בקיומה של החרדה הפכה לסוג של נורמה חברתית, רבים מהסובלים מתגברים על החשש מהתמודדות איתה, ופונים למציאת פתרונות לטיפול בבעיה.

יש מוצא מחרדה!

ד"ר אורה גולן מציעה מגוון שיטות טיפול ב-3 מרכזי אורה גולן הפועלים בישראל (תל-אביב, קיבוץ נחשולים שבצפון ובאינטרנט). במרכזים אלו מטפלים ביעילות בחרדות באמצעות טכניקה ייחודית שמאתרת את אותו מחסום רגשי הפוגע באיכות חיי המטופל, משחררת אותו, ומעניקה למטופל חיים חדשים וחופשיים ממצוקות העבר. טכניקה זו אינה מהווה טיפול פסיכולוגי או טיפול רפואי, אך עם תוצאותיה ויעילותה אי אפשר להתווכח – מעל ל-3,000 נשים, גברים וילדים מגיעים כל שנה לטיפול במרכזי אורה גולן (82,000 בסה"כ, והספירה עדיין נמשכת), ואחוזי ההצלחה של הטיפול עומדים על 87.4%, לפי מחקר בינלאומי שנעשה לאחרונה.

ד"ר אורה גולן מחזיקה בדוקטורט בכירופרקטיקה עם התמחות בתחום הרגשי, התמודדות עם חרדות וכירופרקטיקה תפקודית. ד"ר גולן פועלת מתוך אמונה בעקרון Innate Intelligence – היכולת העצמית של הגוף לתמוך ולרפא את עצמו. נושא זה ריתק את ד"ר גולן במשך שנים רבות, בהן למדה והתנסתה בתחום, עד שהקימה בשנת 1997 את מרכז "אורה גולן", המסייע לאנשים רבים, מהארץ ומהעולם, להתמודד עם מחסומים הרגשיים ולשפר את איכות חייהם.

צרו קשר עוד היום ושימו סוף לחרדה… אין שום סיבה שבגללה אתם צריכים להמשיך לסבול!

דחיית הטיפול בחרדה עלולה לגרום להחמרה והחרפת התסמינים, מה שעלול בתורו לגרום להארכת הטיפול.

אנו במרכז אורה גולן מזמינים אתכם ליצור קשר לייעוץ ראשוני, בו נאבחן את הבעיה ואת סוג הטיפול הדרוש לכם כדי לעלות חזרה על המסלול לחיים בריאים ומאוזנים.

form background

תנאי שימוש