גברים שולטים וכוחניים יכולים להתהדר באישה מטופחת.

הצורך בכסף התפתח בשביל ליצור יחס חליפין בין סחורות, כדי שיהיה קל יותר ונוח יותר לשימוש. בעבר אנשים היו מחליפים סחורה בסחורה, למשל חיטה תמורת תרנגולת. ריבוי האפשרויות הפך מסובך, וקשה היה להעריך כמה שווה כל דבר. כך נוצר הכסף והפך מנגנון קל יותר לדרוש אותו תמורת סחורה. הכסף היה אמצעי חליפין להשיג ולמכור דברים..

מאז, הכסף הפך למשהו שהוא הרבה יותר מאמצעי חליפין. הוא הפך ליעד להשגה, למעמד, לסמל אטרקטיביות, לאמצעי שליטה ולסמל לאהבה. למעשה הרעב לכסף מנהל היום כל כך הרבה אנשים ששום סכום אינו מספק.

ישנם גברים ונשים שרואים את הכסף כסמל לאטרקטיביות.

נשים שנמשכות לגברים עשירים רק בגלל שיש להם כסף. המשיכה לגבר אמיתית אך אותו הגבר ללא כספו איבד את קיסמו בעיניה. הקשר לרוב אינו פשוט מאחר והוא מבוסס על מעמד כלכלי. גברים אלו זקוקים להיות שולטים וכוחניים כדי להתהדר באישה יפה ומטופחת. בעבר, כאשר נשים לא התפרנסו והיו תלויות בגבר, המשיכה של אישה לגבר עשיר הייתה מובנת מכיוון שהייתה לה תחושת ביטחון שיהיה לה ולילדיה אוכל והגנה. למרות שנשים כיום יכולות לעבוד, לפרנס את עצמן ולספק לעצמן לפחות את הצרכים הבסיסיים, יש יותר נשים עצמאיות שאינן מוכנות לחיות תחת שליטה וכוחניות של גבר עשיר.

אך יש נשים שצורך זה חזק מהן והן מוצאות את עצמן במערכות יחסים שאינן מזינות אותן רגשית ומה שמשך אותן לקשר זה הממון והכוחניות. לעיתים, מערכת היחסים שהאישה מתארת היא מאד קשה ובלתי נסבלת והאישה מתקשה להתמודד עם המצב אך גם אינה יכולה להשתחרר ממנו. לא קל לה לקבל עזרה מאחרים מכיוון שאף אחד אחר לא רוצה להתמודד מול אדם כוחני ושתלטן בעל ממון רב.

אנשים רבים מקשרים כסף לחוכמה, למרות שלא תמיד כך הדבר.

יש הרבה מקצועות שעובדים בהם אנשים שנחשבים חכמים אך הם אינם עשירים. יש אנשים שזכו בכסף רב מהגרלה. למרות שזה גורל ואינו קשור לכישורים שלהם הם מיד הופכים לחכמים ואטרקטיביים. דעתם פתאום חשובה והם מוזמנים למקומות יוקרתיים. יש להם פתאום יכולת להשפיע במקומות שלא היה קודם מי שיקשיב להם בכלל.

הצורך להוכיח ולהראות שווים ובעלי ממון, גורר אנשים להתפתות להוציא כספים בשביל הבטחות ואשליות שניתן להתעשר בדרך מסוימת. לאחר שהלכו קברת דרך והוציאו כספים בניסיון להתעשר, קשה כבר לעצור ולהסתכל על עצמך ועל הדרך ולומר: עשיתי טעות. הסיבה לכך היא שזה גורר אנשים להיכנס ללופ של מרדף אחרי כסף.

כמות הכסף מכתיבה לאנשים את מצב הרוח. כשאנחנו חיים כל הזמן בתוך תחושת מחסור, שאין לנו מספיק, שאנחנו לא מספיק שווים אם אין לנו כסף. אם כמות הכסף מכתיבה את מצב הרוח יש סיכוי שרוב הזמן לא נהיה מאושרים, מכיוון שתמיד ניתן להשיג יותר וכל סכום לא מספק.

אם בעבר הכסף היה אמצעי חליפין כדי להעריך סחורות ולהחליף ביניהן בצורה נוחה יותר, היום הכסף הפך לאמצעי חליפין עבורנו. כמה אנחנו שווים ביחס לאחרים. בלי לשים לב אנו מתייחסים לעצמנו ולאחרים כסחורה וערכנו בעיני עצמנו ובעיני אחרים נמדד בכמה כסף יש לנו בהשוואה לאחרים או בכמה כסף חושבים שיש לנו בהשוואה לאחרים. החיים בצורה כזו יוצרים לחץ רב ופוגמים באיכות החיים ובשמחת החיים. זה מיותר והרסני לחיות כך !!!

הטיפול לנטרול מחסומים רגשיים עוזר לצאת מהלופ, לשים בצד את רעשי הרקע, לחוש יותר רגועים ונינוחים ולעשות בחירות נכונות יותר. הוא מיועד לבוגרים, לנוער ולילדים שמרגישים שהכסף מנהל אותם ומכתיב להם את מצב הרוח והערך העצמי שלהם.

שאלון הקשור ליחסינו לכסף:

השאלון מתייחס לכסף שיש לי מעבר לצרכים בסיסיים של מזון ומקום צנוע לגור.

  • חשוב לי שיהיה לי הרבה כסף
  • חשוב לי שידעו שיש לי הרבה כסף
  • אם יש לי הרבה כסף יתייחסו אלי בכבוד
  • כשאין לי כסף אין לי ערך
  • כסף יש לאנשים חכמים
  • כסף יש לאנשים מוצלחים
  • עדיף לי חברים עם כסף כי הם שווים יותר
  • עדיף לי חברים בלי כסף כי אני שווה יותר
  • חשוב לי שיש לי שליטה בלעדית על הכסף
  • הכסף משפיע לי על שמחת החיים

אם משפטים אלו מביעים את יחסך לכסף יתכן שהכסף מנהל אותך. עדיף לקבל עזרה ולנטרל מחסומים רגשיים כדי שהכסף יישאר כאמצעי להשיג דברים ולא כמטרה להשגה.

תנאי שימוש