ד"ר אורה גולן – רווקות כרונית

שלום ד״ר אורה גולן, מומחית לנטרול מחסומים רגשיים ממרכז אורה גולן, היום נדבר על רווקות או ליתר דיוק איך שאת מגדירה את זה, רווקות כרונית. אז מה זה בעצם רווק כרוני? איזה דפוס יש לרווק כרוני?

רווקים כרונים הם אנשים שמתקשים למצוא זוגיות. אנשים שעושים מאמצים רבים למצוא זוגיות; יש כאלה שאין להם מושג למה זה לא מצליח, ויש כאלה שיודעים להגדיר בדיוק מה הדפוס שמנהל אותם ולמה הם לא מצליחים, אבל זה שהם יודעים ויודעים לנתח את זה מכל הכיוונים לא משנה את העובדה שהם עדיין לא מצליחים למצוא. הגיעה אלינו אישה בת 39, משכילה ונראית טוב. במשך עשור לא היו לה אפילו דייטים, ממש מדבר, יובש מוחלט. כשהיא הגיעה זה היה ממש המוצא האחרון, היא היתה מיואשת לחלוטין, ותכננה כבר לעשות מסלול של אימהות חד הורית. היא אומרת שאם כבר והיו פונים אליה אז או שהם היו נורא מבוגרים, או יותר צעירים ממנה, או אנשים נשואים שמחפשים משהו מהצד. שום דבר מהדברים האלה כמובן לא התאים לה, ואחרי שהיא עשתה הטיפול, במקרה שלה מסלול של 10 מפגשים, ניטרלנו את המחסומים הרגשיים ופתאום דברים התחילו להסתדר. התחילו לפנות אליה והיא יצאה לדייטים ומצאה מישהו. היא מצאה זוגיות שהיא מתאימה, ומהר מאוד זה התקדם לחתונה והיום כבר יש ילדה.

הדברים האלה משתנים, ואת הדברים האלה אנחנו רואים כל הזמן. שאלת אותי על דפוסים; יש אנשים שנכנסים לדפוס, והם דוחים את מי שרוצה אותם ורוצים את מי שדוחה אותם, וזה ריקוד שבסופו של דבר לא מוביל לשום מקום. זה דברים שכשמנטרלים את המחסומים הרגשיים אז אפשר להפסיק אותם. להפסיק את הדפוס הזה ולצאת מהמקום הזה. בדרך כלל כשאנחנו מנטרלים אנשים אחר כך מתארים שהם פשוט התחברו עם מישהו שהם לא חשבו אותו כאופציה לפני כן. כשמנטרלים את המחסומים הרגשיים המטרה היא לא רק למצוא את הזוגיות, אלא למצוא את הזוגיות הטובה ביותר: חברות, קשר, עבודת צוות, אינטימיות, רומנטיקה. מישהו שאפשר לסמוך עליו, שכיף איתו, שיש געגוע.

אני רוצה לתת עוד כמה דוגמאות לאנשים שיש להם קושי עם רווקות כרונית. למשל, יש אנשים שלא יכולים להיפרד מאהבה נכזבת. לפעמים שנים אנשים יכולים להחזיק אהבה. הם יכולים למצוא זוגיות, אבל הם עדיין עם האהבה ההיא וההשוואה לאיך הוא או היא היו, וזה לא מאפשר להם להשתחרר. יש אנשים שיש להם קושי עם מחוייבות, הם לא תמיד מודעים לזה, גם אצל נשים וגם אצל גברים, ואז הם נוטים להתחבר לקשרים כאלה שאין להם סיכוי ללכת לשום מקום, והם יודעים את זה והם יכולים שנים להימשך אל הדברים האלה.

יש אנשים שיש להם חרדת נטישה, ואז הם ישר עוזבים בגלל כל ריב קטן, כי הם חושבים שהולכים לעזוב אותם. אז הם אלה  שהולכים לפני, או שהם כל כך חיים את חרדת הנטישה שבסוף זה מה שקורה. כשעושים את הטיפול לנטרול מחסומים רגשיים, פה זה מסלול שאורך בערך בין 10-14 מפגשים, הם קודם כל מנקים מחסומים רגשיים הקשורים לתחרות, כישלון והצלחה, ואחר כך גם כמה בשלום אדם חי עם עצמו, התמודדות עם חוסר שליטה, איך אנשים חיים בשלום עם הנשיות או הגבריות שלהם, וגם היכולת שלהם ליצור קשר או מחוייבות. ברגע שמנקים את הדברים האלה, נפתחות אופציות רגשיות וזה פשוט הולך בקלות, בלי כל המאמצים הקשים האלה שאנשים השקיעו ולא הניבו שום דבר.

נטרול מחסומים רגשיים גם יכול לעזור בפחד מלהתמסד?

כן, ודאי. זה מנקה את זה ואנשים אחר כך לא מבינים בכלל למה היתה להם בעיה, הם אפילו לא זוכרים אותה כי זה פתאום הסתדר.

אני אישית מכירה המון אנשים שזה מאוד רלוונטי לגביהם, המון תודה ד״ר אורה גולן.

תנאי שימוש