רגע, למה לא מגיע לך? חושבים שלא מגיע לכם?

מכירים את תחושת "לא מגיע לי"? כן, אותה תחושה שעולה בכל פעם שאתם שוקלים לרגע קטן לבקש משהו שמגיע לכם בזכות – אולי העלאה בשכר, ואולי קיצור בשעות העבודה, ואולי בכלל זה יום חופש, או כמה ימי חופש, חס וחלילה.

לתחושה זו יש סיבה. קוראים לה דימוי עצמי נמוך.

לדימוי עצמי נמוך יש השלכות רבות, ותחושת ה"לא מגיע לי" היא רק אחת מהן. סימנים נוספים שמצביעים על דימוי עצמי נמוך הם ביקורת עצמית קשה; "אני טיפש", "אני לא מוצלחת", קושי בקבלת החלטות; "לצאת או להישאר בבית"?, "להתקשר אליו או לחכות שהוא יתקשר?", פחד מכישלון או הצלחה; "למה שאנסה? זה אבוד מראש", וכמובן – גם ביטול עצמי, הימנעות מהבעת דעה, ביצוע משימות וכד'.

תופעה מולדת או נרכשת?

רבים מאלו שסובלים מדימוי עצמי נמוך חיים עם זה מתוך אמונה שאין מה לעשות – "הרי גם בילדות היינו ככה". זו כמובן דרך נוספת להימנעות מלטפל בבעיה, אבל מעבר לזה, זו טעות חמורה. פשוט הנחה ששגויה מיסודה.

מחקרים פסיכולוגיים כבר עסקו בשאלה הזו, והממצאים היו חד-משמעיים – דימוי עצמי נמוך, חוסר הערכה וחוסר ביטחון הן תכונות נרכשות ולא מולדות!

זו בשורה עצומה ומשמחת לאלו שסבורים אחרת… הרי יש פתרון לבעיה! נכון, לא מדובר כאן בכדור קסם שבולעים או משחה שמורחים על אזור כואב. טיפול בדימוי עצמי נמוך מחייב השקעה מסויימת של משאבים, לצד נכונות ורצון אמיתי לטפל בבעיה. אבל הדבר החשוב ביותר הוא לדעת שיש פתרון, שאפשר לשים סוף לסבל, ולקבל את החיים בחזרה, שלווים יותר ומלאים בביטחון. חיזוק הדימוי העצמי יביא שיפור מידי בתקשורת הבין-אישית, בהישגים הלימודיים או המקצועיים ובאופן בו מסתכלים על החיים.

אוקי, ולתכל'ס… אז איך מתמודדים?

דימוי עצמי נמוך מגיע ממקור כלשהו. הוא נוצר בגלל משהו שקרה במהלך החיים, אירוע, חוויה כלשהי, ואפילו בגלל משפט או מילה יחידה שנאמרה בזמן הלא נכון. אותו "משהו" הוא הנעלם שצריך למצוא, ודרך מציאתו נוכל גם להבין איך לנטרל אותו ולשנות את התמונה לחיובית ובריאה יותר. כאמור, תהליך שכזה מצריך נכונות אמיתית לטפל בבעיה, ובמקרים רבים גם אדם קרוב שיימצא בסמיכות כדי להקשיב, לתמוך ולהכיל את ההתמודדות שאתם עוברים.

אז הצעד הראשון הוא נכונות, הכרה בקיום הבעיה ורצון לפתור אותה, אך מה הלאה?

השלב הבא הוא למצוא את הטיפול הנכון – טיפול מקצועי שיודע להתמקד בבעיה ולנטרל אותה במומחיות.

מרכזי הטיפול של ד"ר אורה גולן מציעים בדיוק את זה – תהליך אבחון מדויק, לצד טיפול מקצועי ואפקטיבי. במרכזים אלו מטפלים ביעילות בבעיות דימוי עצמי, באמצעות טכניקה ייחודית שמאתרת את אותו מחסום רגשי הפוגע באיכות החיים, משחררת אותו, ומעניקה למטופל את היכולת להתמודד ולשקם את הדימוי העצמי.

טכניקה זו אינה מהווה טיפול פסיכולוגי או טיפול רפואי, אך עם תוצאותיה ויעילותה אי אפשר להתווכח – מעל ל-3,000 נשים, גברים וילדים מגיעים כל שנה לטיפול במרכזי אורה גולן (82,000 בסה"כ, והספירה עדיין נמשכת), ואחוזי ההצלחה של הטיפול עומדים על 87.4%, לפי מחקר בינלאומי שנעשה לאחרונה.

ד"ר אורה גולן מחזיקה בדוקטורט בכירופרקטיקה עם התמחות בתחום הרגשי, התמודדות עם חרדות וכירופרקטיקה תפקודית. ד"ר גולן פועלת מתוך אמונה בעקרון Innate Intelligence – היכולת העצמית של הגוף לתמוך ולרפא את עצמו. נושא זה ריתק את ד"ר גולן במשך שנים רבות, בהן למדה והתנסתה בתחום, עד שהקימה בשנת 1997 את מרכז "אורה גולן", המסייע לאנשים רבים, מהארץ ומהעולם, להתמודד עם מחסומים הרגשיים ולשפר את איכות חייהם.

קחו אחריות לחיים שלכם, שפרו אותם וצרו עתיד טוב יותר.

אם אתם סובלים מדימוי עצמי נמוך, ואפילו אם רק יש לכם חשד בזה – פנו אלינו לשיחת ייעוץ ראשונית כדי שנוכל, יחד, לבחון את מורכבות הבעיה ואת האפשרויות העומדות בפניכם כדי לטפל בה.

ככל שתקדימו לטפל בבעיה כך יתקצר זמן הטיפול בה – זכרו זאת!

form background

    תנאי שימוש